FAKTY I MITY NA TEMAT ĆWICZEŃ AEROBOWYCH

Czego nigdy nie powiedziano Ci o ćwiczeniach aerobowych

Wokół ćwiczeń aerobowych, czy też powszechnie znanych jako cardio, istnieje wiele mitów i mało naukowych podstaw dotyczących rzeczywistego wpływu, jaki mają one na utratę tkanki tłuszczowej i wzmocnienie masy mięśniowej. Poniżej przedstawiamy Ci niektóre z wniosków wyciągniętych z badań przeprowadzonych na ten temat: 


Magazynujesz tłuszcz

Ćwiczenia aerobowe powodują, że organizm magazynuje tłuszcz do wykorzystania podczas ćwiczeń, zwiększając produkcję kortyzolu, który obciąża organizm i powoduje przyrost tkanki tłuszczowej.

50 godzin aby stracić pół kilograma

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Obesity, badani wykonywali godzinne ćwiczenia cardio, 6 dni w tygodniu przez rok. Wiesz co się stało? Badani stracili tylko 2 kilogramy - w ciągu całego roku! Oznacza to, że potrzeba ponad 50 godzin mozolnego, nudnego treningu cardio, aby stracić pół kilograma. Czyż to nie szaleństwo? Co gorsza, zrzucone przez nich kilogramy to nie spalony tłuszcz, a woda oraz również masa mięśniowa. Kiedy spalane są mięśnie zamiast tłuszczu, metabolizm przebiega w żółwim tempie. To oznacza DUŻO MNIEJSZE spalanie tłuszczu. Jest to główny powód, dla którego ćwiczenia aerobowe są mocno nieefektywne, a nawet mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu.

Cardio zwieksza uczucie głodu

W drugim badaniu, tym razem w Wielkiej Brytanii, naukowcy odkryli, że wiele osób tak naprawdę przybiera na wadze stosując treningi cardio. Jak to się dzieje? Cóż, ćwiczenia cardio sprawiają, że niektóre osoby spożywają dodatkowe 300 kalorii dziennie, a to ze względu na to, że treningi zwiększają w nich uczucie głodu. Badani w tym doświadczeniu przybrali na wadze półtora kilograma po odbyciu 12-tygodniowego programu cardio. Ajć! 

Maszyny cardio zawyzają liczbę spalonych kalorii

W trzecim badaniu natomiast naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że wszystkie maszyny cardio zawyżają liczbę spalonych podczas treningu kalorii. Najgorsza okazała się maszyna eliptyczna, która zawyżała liczbę kalorii nawet o 300%. 

Nie byłoby więc niczym zaskakującym, że aby zrzucić zbędne kilogramy w pewnym momencie postawiłeś na trening cardio i nie przyniosło to rezultatów. A jeśli przyniosło, bo oprócz tego zmniejszyłeś także dzienne spożycie kalorii, prawdopodobnie czułeś się wyczerpany i zmęczony, co jest dalekie od tego co zdrowe. 

 

Istnieje jednak o wiele lepszy sposób na utratę tkanki tłuszczowej i to poświęcając zaledwie 20 minut tygodniowo na sesję treningową – nasza unikalna metoda treningowa Happy Body. Dzięki tej metodzie, która oparta jest na elektrostymulacji mięśni, treningu siłowym bez hantli i zmianie nawyków żywieniowych, aktywujesz swój metabolizm spalający tłuszcz na 48 godzin po każdej sesji, jednocześnie wzmacniając mięśnie i poprawiając swoją kondycję fizyczną i zdrowie.

BEZPŁATNA ANALIZA ORGANIZMU I DORADZTWO ŻYWIENIOWE ORAZ TRENING PRÓBNY Z 70% ZNIŻKĄ...

Za jedyne 40 zł!

aby poznać naszą unikalną metodę treningową HAPPY BODY
bez żadnych zobowiązań