DLACZEGO DIETY NIE DZIAŁAJĄ

Czy jeśli obniżymy spożycie kalorii, to stracimy na wadze?

Niestety nasz organizm nie działa w oparciu o prostą matematykę. Istnieje zjawisko zwane “homeostazą”. Jest to proces realizowany przez nasze ciało, aby utrzymać równowagę.

 

Ograniczenie spożycia pokarmów

Jeśli dostarczamy naszemu organizmowi mniej energii (pożywienia), automatycznie obniża on swój metabolizm, ponieważ odczytuje to jako sygnał, że możemy umrzeć z głodu i podejmuje działania aby temu zapobiec. Gdy organizm pozbawiony jest dostatecznej ilości składników odżywczych, do produkcji energii wykorzystuje masę mięśniową, a nie zużywa ani nie spala tłuszczu. Organizm ludzki gromadzi rezerwy tłuszczu, gdyż jest on źródłem przetrwania, a zamiast niego zużywa mięśnie; dlatego przy dietach szybko odchudzających obserwujemy nieestetyczną wiotkość, częściowo spowodowaną odwodnieniem przez zmniejszoną ilość przyjmowanego pokarmu. Takie połączenie utraty mięśni i odwodnienia jest przeciwieństwem tego co chcemy uzyskać, jeśli szukamy szczupłego i jędrnego ciała; nie jest to ani zdrowe ani estetyczne, a nasze ciało staje się słabsze.

 

Na skórze.

Ponadto przy stosowaniu szybkich diet rezygnuje się z niezbędnych pokarmów oraz odczuwalny jest niedostatek składników odżywczych, płynów i minerałów, co powoduje utratę elastyczności skóry, nadając jej postarzały wygląd.

Czy ćwicząc więcej tracimy na wadze?

Dodawanie ćwiczeń do diety niskokalorycznej

Niektórzy specjaliści wciąż tak zalecają, jednak powoduje to fizyczne zmęczenie i zwiększa uczucie głodu poprzez spowolnienie metabolizmu.

To prawdziwa tortura i prawdopodobnie główny powód dla którego rezygnujemy z diety i ćwiczeń; nawet po kilku dniach możesz zyskać więcej kilogramów niż straciłeś z powodu osławionego „efektu jojo”

Zamiast tego, idealnym połączeniem jest odpowiednia dieta i intensywny trening mięśniowy, gdyż powoduje to utratę tłuszczu oraz redukcję wagi i rozmiaru.

 

Nabiał i węglowodany pochodzenia zbożowego

Współcześnie stosowane diety, nawet te zalecane w czasopismach i poradniach dietetycznych, oparte są na zbożach, produktach mącznych (w tym pełnoziarnistych), a także na nabiale.

Jednak pokarmy te podnoszą indeks glikemiczny (poziom cukru we krwi) – proces, który prowadzi do magazynowania tłuszczu. W rezultacie obserwujemy obecnie najwięcej przypadków nadwagi i otyłości w całej historii.

 

Diety jednoskładnikowe

W dietach mało zróżnicowanych, takich jak diety hiperproteinowe (wyłącznie produkty bogate w białko) lub wegańskie (wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego) dochodzi do znacznego zachwiania równowagi, co wpływa na zdolność do utrzymania stabilnego stanu wewnętrznego, np. regulacji temperatury i równowagi między kwasowością i zasadowością (pH).

 

Odpowiednia dieta plus właściwe ćwiczenia

Sekretem jest zwiększenie metabolizmu poprzez ćwiczenia. Pozwala to na spożywanie większej ilości dobrej żywności bez przybierania na wadze i masie tłuszczowej.

 

Czy wiesz, że ciało o zwiększonej masie mięśniowej zużywa do 500 kalorii dziennie więcej, nawet w stanie spoczynku?

Nawet ponad 5000 kalorii mogą spożywać sportowcy oraz wielu aktywnych i dobrze wyćwiczonych ludzi. Osoby te mogą jeść spokojnie, ale zazwyczaj jedzą one dobrze, łącząc białko i warzywa w diecie, eliminując z niej cukier oraz przetworzoną żywność.

Oczywistym jest, że ćwiczenia zwiększają metabolizm i zużycie kalorii, tak samo jak nasze codzienne czynności, takie jak chodzenie, podnoszenie rzeczy, prace domowe, czy wyjścia na spacer.

Czynność jedzenia sama w sobie również zwiększa metabolizm, a to, co jesz, też jest istotne. Na przykład spożywanie białka pochodzenia zwierzęcego powoduje wzrost metabolizmu aż o 25% kalorii zużytych na jego strawienie. Natomiast warzywa są bogate w odżywczy błonnik roślinny i witaminy, które sycą i regulują apetyt.

Dlaczego kaloria nie zawsze jest kalorią?

Prawdziwym źródłem nadmiaru kalorii w dzisiejszej diecie są produkty zbożowe, chleb, pieczywo słodkie, nabiał i produkty przetworzone, które nie dostarczają zbyt wielu składników odżywczych, dostarczają za to całą masę kalorii, a to ze względu na ich wysoki indeks glikemiczny i zawarty w nich cukier. Do wymienionej żywności możemy dodać również napoje energetyczne i gazowane lub soki butelkowane, ze względu na ich wysoką zawartość cukru. Tego typu bogata w cukier dieta nie jest czymś naturalnym i organizm nie jest przystosowany do jego przetwarzania.

Organizm reaguje w sposób logiczny: wszystkie te produkty powodują wzrost poziomu cukru we krwi (hiperglikemia), który wątroba przekształca bezpośrednio w tłuszcz. Ponadto, organizm jest zmuszony do wytwarzania dużych ilości insuliny w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Nadmiar insuliny powoduje szybki spadek poziomu cukru we krwi (hipoglikemia), co z kolei wywołuje uczucie głodu. Rzeczywistość jest taka, że nadmierne wzrosty i spadki poziomu cukru i insuliny we krwi, spowodowane przez te pokarmy, prowadzą do uzależnienia od cukru. W efekcie zwiększa to ryzyko nadwagi i stanów zapalnych, co może prowadzić do chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet nowotworów W przypadku diety DNA, która jest dostosowana do ludzkiej genetyki, takie rzeczy się nie mają miejsca.

 

INDEKSY GLIKEMICZNE ŻYWNOŚCI

Wartość 100 jest tu najwyższą możliwą (Glukoza).

Indeks glikemiczny to ilość cukru zawarta w każdym pokarmie. Ładunek glikemiczny to szybkość, z jaką cukier dostaje się do krwi, na przykład niektóre owoce mają średni poziom indeksu glikemicznego, ale zawierają dużo błonnika, który spowalnia ich wchłanianie, więc ich ładunek glikemiczny jest niski. Warzywa zawierają 30 razy więcej błonnika niż zboża.

 

Natomiast pieczywo i inne produkty zbożowe mają bardzo wysoki ładunek ze względu na niską zawartość błonnika, nawet pieczywo pełnoziarniste (patrz tabela). Rzeczywistość jest taka, że pieczywo i zboża posiadają wyższy poziom glikemiczny niż cukier stołowy i dlatego nie są to produkty zalecane dla utrzymania wagi i dobrego zdrowia.

 

Płatki kukurydziane                                       80

Ryż biały                                                          70

Białe pieczywo                                               69

Czekolada mleczna                                       68

Płatki śniadaniowe                                        66

Ryż brązowy                                                   66

Sacharoza (cukier stołowy)                         59

Ciasto z kremem                                            59

Popcorn                                                           55

Frytki                                                               51

Makaron                                                         50

Mleko                                                              45

Sok pomarańczowy                                      43

Czereśnie                                                        22

Brokuły                                                           10

Sałata                                                             10

Papryka                                                          10

Ryby                                                                 0

Mięso                                                               0

 

 

Jeśli uda nam się wyeliminować zboża i ich pochodne, a także produkty mleczne, które spożywamy przy okazji każdego posiłku, a których jedyną funkcją jest napełnianie brzucha, i zastąpimy je większą ilością warzyw, które zawierają witaminy, minerały i antyoksydanty, będziemy lepiej odżywieni i bardziej nasyceni. Białka z mięsa zwierząt karmionych trawą i dzikich lub hodowlanych ryb są tym, co pomoże osiągnąć Ci najlepsze rezultaty, lepiej umięśnione ciało, więcej energii i korzystniejszy wygląd.

 

 

Spalanie kalorii jest skomplikowane, wymaga czasu i wysiłku (np. jedno tiramisu wymaga 3-godzinnego biegu, aby je spalić). Mądrzej i łatwiej jest ich nie spożywać.

Stosuj dietę DNA w połączeniu z metodą treningową HAPPY BODY

Łatwo, skutecznie i z gwarancją efektu. To unikalne połączenie, które da Ci realne rezultaty przy odchudzaniu i poprawie kondycji.

 

Dzięki metodzie treningowej HAPPY BODY opartej na elektrostymulacji mięśni, treningu siłowym bez hantli oraz zmianie nawyków żywieniowych, przy jednej 20-minutowej sesji tygodniowo, zauważysz znaczące zmiany w swojej sylwetce, aktywując metabolizm spalający tłuszcz na czas 48 godzin po każdej sesji, jednocześnie wzmacniając mięśnie oraz poprawiając swoją formę i zdrowie.

 

Wraz z rozpoczęciem tego programu i jego prostego planu, poczujesz się bardziej aktywny, opuścisz kanapę i telewizor, nabierzesz chęci na spacer, taniec i będziesz mógł czerpać radość z bardziej kreatywnych i smacznych posiłków. Zobaczysz jak tydzień po tygodniu będzie zaskakiwać cię twoja energia i upragnione od zawsze ciało.

Nie przegap kluczowych kwestii zawartych w naszym e-booku, które pozwolą ci przystosować swoje nawyki do naszej metody DNA

Pobierz go już teraz: